CAT kabel

Chtěl jsem propojit Ham Radio Deluxe a FT-897. Na netu jsem hledal nějaký CAT kabel, ale nevybral jsem si, tak jsem si navrhl vlastní. Požadavky byly, aby vstupem bylo USB a rádio bylo galvanicky oddělené. Nikde jsem nesehnal dokumentaci, co potřebuje rádio, tak jsem se inspiroval zapojením na stránkách OK2FJ. Obvod MAX232 jsem nahrdil obvodem FTDI a před optočlen jsem zařadil tranzistor. S obvodem FTDI si chci trochu pohrát, tak jsem na desku dal i pamět EEPROM, vyvedl všechny RS232 signály a doplnil tranzistor pro možnost napájení dalších obvodů. Význam LED diod je: ON-LINE, RX, TX. Pro použití pouze s rádiem by se to dalo dost zjednodušit a DPS podstatně zmenšit.

Výrobní dokumentace

Dokumentace je určena pro inspiraci a nekomerční použití. Rezistory R6, R15 a obvod DD2 jsem neosazoval. Tlumivka L2 by se asi dala nahradit drátovou propojkou.

Schéma Deska Osazení zhora Osazení zespoda

Nastavení PC

Driver jsem si stáhnul ze stránek firmy ASIX, kde je mimo jiné spousta užitečných informací o obvodech FTDI. Driver je potřeba typu VCP. Ve správci zařízení lze zjisti číslo COM portu. Při každým připojení se kabel namapová jako jiný port.

Odkazy

OK2FJ - ASIX