Sequencer v1.0 - tranzistory

Potřeboval jsem sequencer do XVRTu HR3A, ale sequencer podle OK1VPZ se mi nevešel do krabičky. Zelené rezistory, které jsou v originální konstrukci se už těžko schání stejně jako velikost 0204 a dávat 0207 na výšku je moc pracné. Proto jsem se rozhodl předělat konstrukci do SMD a vypustit funkce, které nepotřebuju (klíčování kladným napětím, spínání kladného napětí). Ušetřil jsem tak jednu 4093. Další možností by bylo použít nějaký jednodušší sequencer, ale hystereze, která je vlastností hradel 4093 beru jako dobrý bezpečnostní prvek navíc.

Výrobní dokumentace

Jak je vidět z fotek, hodnoty součástek nejsou kritické. Při oživování je možné osadit C1, C2 vyšší hodnotou (např. 22 uF) a zkontrolovat časování. Místo transilů VD5 a VD8 jsem se nakonec rozhodl osadit 1 nF keramické kondenzátory.

Schéma Deska Osazení zhora Osazení zespoda

Odkazy

sequencer podle OK1VPZ

Sequencer v1.0 - relé

Když už jsem měl schéma v NB, napadlo mě dát na výstupy relé. Použil jsem celkem rychlé relé NAILS TQ-2. Při použití jiných typů (např RSM-850) je nutné zkontrolovat časování.

Výrobní dokumentace

Jak je vidět z fotek, hodnoty součástek nejsou kritické. Při oživování je možné osadit C1, C2 vyšší hodnotou (např. 22 uF) a zkontrolovat časování.

Schéma Deska Osazení zhora Osazení zespoda

Odkazy

sequencer podle OK1VPZ